Tj Slovan Ivanovice na Hané

Mistrovské utkání 1.B tř. sk.A 11.kolo

19.10.2011 21:56

Sokol Lipovec - TJ Slovan Ivanovice na Hané 3:4 (1:1) Branky: 45.min. Ebert, 58.min. Sedlák, 63.min. Zouhar - 31.min. Kramel, 56.min. Stříž Jan, 70.min. Konupka z pen., 76.min. Šimek, Č.K.: Vágner ( Lipovec)

Sestava Ivanovic: Klimek - Chmelař, Černý, Stašo, Pokorný - Šimek, Šimeček, Stříž Jan, Stříž Jiří - Neckář (53.min. Konupka), Kramel (81.min. Medřický)

Komentář: Dnes odpoledne si střelci v Lipovci opravdu zastříleli. Oba dva týmy prožily zápas jako na houpačce. Od úvodních minut šlo poznat, že dnes to bude velmi bojovný zápas. Hra se přelévala od šestnáctky k šestnáctce. Domácí hrozili nakopávanými míči a hlavně standartními situacemi, které dělali Ivanovicím problémy. V 9.min. krásně středem hřiště prošel Stříž Jan a z 25.metrů vyslal krásnou ránu, které bohužel skončila na břevně. Poté v 16.minutě přihrával Chmelař na Neckáře, ten ale netrefil ideálně míč. Domácí se snažili pouze nakopávat a hlavně vybojovat každy míč na půlce Ivanovic. V 31.min. po faulu na půlce hřiště kopal Chmelař trestný kop. Ve velkém vápně propadl ke Kramelovi, který dále pokračoval na bránu a otevřel skóre z malého vápna. Minutu před poločasem odpískal rozhodčí přísný trestný kop dva metry za vápnem, domácí hráč obstřelil zeď, míč neudržel brankář Klimek a dobíhající Ebert vyrovnal. Velká chyba Ivanovských, ani jeden nedobíhal. V druhé polovině utkání to byl boj. V 56.min. Šimeček krásně potáhl do otevřené obrany míč, dal do strany na Stříže Jiřího, který vystřelil, brankář stihl míč ještě vyrazit, ale pouze ke Střížovi Janovi a ten dal na 1:2. Hosté se neradovali dlouho. V 58.min. po centru z levé strany osamocený Sedlák hlavičkoval z malého vápna a vyrovnal. Poté přišel další šok. V 63.min. po trestném kopu u rohového praporku, poslal domácí hlavou do vedení Zouhar, který hlavičkoval opět z malého vápna. Domácí hrozili stále centry ze své pravé strany. Poté ale v 67.min. opět vyslal Stříž Jan krásnou ránu, opět cca. z 25.metrů, tentokrát do tyče. Velká smůla. Hosté makali a odměnou byla penalta. V 70.min. byl sražen Šimek a Konupka s přehledem vyrovnal. Hra pokračovala a hosté šli do vedení opět po průniku do otevřené obrany domácích. V 76.min. odcentroval Stříž Jiří, a Šimek akrobaticky patičkou dal na 3:4. Poté se Ivanovice zatáhli a bránili vedení. Za zmínku stojí nebezpečné auty a hlavně 88.min., kdy nečekaně vystřelil domácí útočník. Klimek se štěstím vyrazil míč a těsně před dobíhajícím domácím sebral míč do rukavic. Poté už jen byl zbytečně vyloučen domácí Vágner, když na půlce nesmyslně zajel do Šimka a po druhé žluté byl zaslouženě vyloučen.

Vítězství velké vůle. Ivanovice se nevzdali i za nepříznivého stavu a urvali důležité tři body. Příští týden se můžou těšit na derby s Bohdalicemi. Výkop v 14:30h.