Tj Slovan Ivanovice na Hané

Mistrovské utkání 1.B tř. sk.A 14.kolo

08.12.2011 15:02

Ivanovice na Hané – Svratka Brno 2:1 (1:1) Branky : 90.Konupka, 30.Černý – 22.Pelikán
Sestava Ivanovic: Klimek – Chmelař, Moravec René, Černý, Pokorný(74.Stašo) – Šimek, Šimeček, Stříž Jan, Stříž Jiří – Konupka, Neckář (71. Kramel)
Prvních dvacet minut byla hra vyrovnaná. Oba týmy čekaly, co druhý vymyslí. Domácí i hosté se prezentovali stejnou hrou. Spíše nakopávali na útočící hráče místo kombinační hry po zemi. Ve 22.minutě po ztrátě míče ve středu hřiště se asi z dvaceti metrů dostal ke střele hostující Pelikán. Jeho střela byla tečovaná a mířila do protipohybu Klimka, který neměl šanci – 0:1. Odpověď Ivanovic přišla za osm minut. Neckář z pravé strany přihrál směrem do středu hřiště Janu Střížovi, ten lehce přistrčil Černému, který se odhodlal ke střele pár metrů před vápnem. Mířil přesně k levé tyči a brankář se jen podíval, jak míč končí v síti – 1:1. V 36.minutě Jirka Stříž potáhl míč do středu, nahrál do strany bráchovi. Ten se dostal přes obránce do vápna, ale přihrávku na Konupku vystihl brankář. V 39.minutě se Konupka sprintem vrátil k obránci, který vyvážel míč. Obehrál ho, přihrál Černému do lajny a ten servíroval na vápno Neckářovi, který ale na nahrávku nedosáhl. Poté do konce poločasu měli hosté jen náznaky útoků a tak domácí obranu moc neohrozili. V 54.minutě se dral Konupka s Neckářem do vápna. Chtěl si s ním narazit, ale Neckářova přihrávka neprošla přes obránce. V 60.minutě Stříž Jiří přihrál bráchovi, který se dostal do vápna, ale jeho následnou střelu hostující brankář jen tak tak vytěsnil na roh. O tři minuty později mířil sám na brankáře Jiří Stříž. Místo střely ale zvolil přihrávku, kterou obrana zachytila. V 76.minutě běžel sám na brankáře Kramel. Při zpracování si ale míč pokopl tak, že vyběhnutý brankář střelu zablokoval. V 79.minutě po centru Ivanovic hostující obránce sklepl míč brankáři, který ho ve vápně chytil. Nemohlo tedy následovat nic jiného než nepřímý kop za malou domů. Černý rozehrál na Moravce, který bránu přestřelil a slibnou šanci ke vstřelení gólu tedy nevyužil. V posledních minutách tlak Ivanovic stoupal. Jenže velkou šanci měli hosté. V 86.minutě Stašo minul míč na polovině hřiště a hosté se ve dvou proti dvěma obráncům valili na bránu. Klimek první pokus bravurně vyrazil a následující dorážka druhého útočníka skončila na břevně. Velké štěstí stálo při domácích. V 88.minutě dostal pěknou nahrávku za obranu od Stříže Konupka , jenže stál v ofsajdu a gól neplatil. Ve druhé minutě nastavení se dočkali domácí vytoužené branky. Nákop za obranu řešil vyběhnutím hostující brankář. Jenže obránce ve snaze odvrátit míč ho hlavičkou přeloboval. Míč mířil těsně mimo bránu, ale dobíhající Konupka ho skluzem dopravil do sítě – 2:1. Velice šťastné, ale myslím že po průběhu utkání zasloužené vítězství. K poslednímu zápasu podzimní sezóny jdeme se ziskem 20 bodů, což nám zatím zaručuje klidný střed tabulky. Utkání 15.kola ve Švábenicích se hraje v sobotu 12.11. 2011 už ve 13:30. Přijeďte v hojném počtu na toto derby a podpořte naše kluky v posledním zápase v roce 2011.