Tj Slovan Ivanovice na Hané

Mistrovské utkání 1.B tř. sk.A 15.kolo

08.12.2011 15:04

TJ Sokol Švábenice – TJ Slovan Ivanovice na Hané 1:0 (1:0) Branka: 11. Boniatti, ČK: 71.Černý
Sestava Švábenic: Stěnička – Knap, Jičínský, Pokorný, Gruber – Deutsch(81.Hladký Štěpán), Boniatti, Hladký Lukáš, Novotný Petr, Kapounek, Hladký Jan(64.Novotný Martin)
Sestava Ivanovic: Klimek – Pokorný, Moravec René, Černý, Chmelař – Stříž Jiří, Stašo(46.Neckář), Šimeček, Šimek(82.Kramel) – Konupka, Stříž Jan

Poslední zápas podzimní sezóny nemohl nabídnout pestřejší duel. Místní derby před utkáním slibovalo výborný zápas. Už ve 3.minutě podnikli domácí první povedený útok. Kapounek vedl míč po lajně a následně nahrál volnému Janu Hladkému, který ale v dobré pozici střílel nad. V 11.minutě fauloval Stašo Lukáše Hladkého těsně před vápnem. K přímému kopu se postavil zkušený Boniatti a technickou střelou nedal Klimkovi šanci, který viděl míč až na poslední chvíli a nedokázal zareagovat – 1:0. Domácí v prvním poločase kontrolovali hru a měli více míč na svých kopačkách. Za dvě minuty mohli přidat další gól. Na přímý kop si naběhl osamocený Jan Hladký, ale hlavičkou bránu minul. V 18.minutě rychlý protiútok Švábenic, ale hosté se ubránili odvrácením na rohový kop. Následný centr brankář Klimek jen vyrazil do hráčů před sebou, ale nikdo z domácích nedokázal míč dotlačit do brány. Ve 22.minutě první šance hostů k dosažení branky, ale Černý z přímého kopu mířil těsně nad. Poté do konce poločasu měli domácí několik rohů, z kterých byla jedna hlavička nebezpečná, kterou se prezentoval Kapounek. Do druhé půle vstoupili hosté aktivněji. Ve 47.minutě Šimek přihrál Neckářovi, kterému ale nevyšla klička přes obránce a do vápna se nedostal. Ve 49.minutě pěkně zakombinovali hosté až k soupeřově bráně, ale vytěžili z toho jen roh. V 52.minutě fauloval Černý Boniattiho. Ten se svým pokusem z přímého kopu ale nenaložil jako v prvním poločase a Klimek si se střelou poradil bez problémů. O dvě minuty později krásně prošel Neckář přes dva protihráče. Přihrávkou nabídl možnost Konupkovi, ale Stěnička vyběhl a jeho pokus zlikvidoval. V 56.minutě se zase vyznamenal hostující Klimek. Jan Hladký mířil sám na bránu, ale ve vápně si míč pokopl a brankář mu skočil pod nohy a balon sebral. V 59.minutě Neckář vybojoval na hranici vápna míč, nabízela se přihrávka pod sebe na čtyři volné hráče, jenže se rozhodl pro střelu a ta skončila tři metry mimo bránu. V 62.minutě sklepl vysoký centr Konupka volnému Janu Střížovi, ten v tutové šanci bránu minul. O minutu později na druhé straně obešel Boniatti dva hráče a poté jeho střela mířila vysoko nad. V 71.minutě dostal za protesty Černý druhou žlutou kartu a musel jít ven. V 74.minutě sklepl Konupka centr pro Jiřího Stříže, který obešel protihráče, ale jeho střelu Stěnička vyrazil. V 79.minutě dostal Konupka do vápna přihrávku od Šimečka, ale toho opět vychytal domácí brankář. V 82.minutě měl na noze vyrovnání Konupka. Centr si ve vápně sklepl mezi dva hráče, ale ke smůle všech hostujících hráčů a fanoušků střílel mimo bránu. Do konce zápasu si ani jeden tým už šanci nevytvořil, a tak utkání skončilo těsnou výhrou Švábenic. Škoda neproměněných šancí, kterých bylo dost ke vstřelení gólu. Ale i tak musíme hodnotit podzimní část kladně. Se ziskem 20 bodů jsme určitě všichni spokojení. Celý tým zaslouží pochvalu za předvedené výkony či za zápasy, v kterých díky bojovnosti a vůlí po vítězství dokázal otočit nepříznivý výsledek.